O mně

Annie handbook (manuál)

Na starším blogu jsem našla článek, který bych ráda vložila i sem. Přidala jsem i pár dalších bodů. Je poučný a předejdete mnoha nepříjemným situacím. Hlavně pro vás nepříjemným, protože pokud se jim nebudete řídit, tak vás umlátím.

(Inspirováno mojí kamarádkou Evou)

anime

1. Nemůžu chodit rychle – zkuste zpomalit a držet se mnou tempo, klidně mi nabídněte své rámě ať víte, jak rychle jít. Pokud máte s tímto nějaký problém, radši jděte pryč, já za vámi nepoběžím. (i kdybych chtěla)

2. Občas padám – nedělejte z toho vědu, zvednu se nebo vás poprosím o pomoc. Pokud nemám prasklou nějakou kost, někam si na chvilku sedneme a jde se dál. Nechci si o tom povídat, a optat se jednou jestli jsem ok, stačí.

3. Nepotřebuji se vším pomáhat – když budu chtít pomoci, řeknu si o ní. Ozvěte se kdyžtak jen, když uvidíte, že už se moc vztekám, protože mi to nejde, v tu chvíli mi je prostě jen trapné se zeptat.

4. Vynechte blbé otázky – Nemám problém vám vysvětlit, co mi je, ale nemusíme si o tom povídat půl dne a nemusíte se vyptávat, jak zvládám svůj život – blbě, ale co nadělám.

5. Jsem dospělé dítě – dávejte mi najevo, že mě máte rádi a neříkejte mi ze srandy, že to tak není .. Celkově mi moc neříkejte zlé věci, co nemyslíte vážně. Nekřičte na mě, většinou nedělám nic naschvál, řekněte to normálně a nejspíš to příště neudělám.

6. Ne, znamená NE – nenuťte mě do něčeho, co odmítnu dělat nebo mě nenuťte řešit něco, o čem mluvit nechci. Dejte mi čas, řeknu vám důvod toho všeho.

7. Berte mě jako zdravou – jen u toho trochu přemýšlejte. Taky z toho všeho nejsem nadšená a dotkne se mě blbá reakce.

8. Nepomlouvejte lidi, které mám ráda a pro jistotu ani věci. Pomlouvat Harryho Pottera v mé přítomnosti je nebezpečné.

9. Nechovejte se jako ředitel zeměkoule. Mám ráda chytré lidi, ale „chytráky“ mlátím pánvičce po hlavě.

10. Nelžete.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..